Titul Morkovského chlapa získal David Pluhař

18.7.2024

Na trať Morkovského chlapa vyrazili pod taktovkou organizátorů z Bike triatlonu Morkovice triatlonisté již po šestadvacáté. Tentokrát se jich na startu hlavního závodu, který se vrátil zpět do areálu městského koupaliště, sešlo rovných 140. Trasu složenou z 200 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu překonal nejrychleji David Pluhař reprezentující klub BRNO TRIATLON TEAM. Do cíle dorazil s časem 54:32 min. Stříbro pak patřilo Marku Svobodovi z AD Teamu, který do cíle dorazil za 54:36 min. Třetí místo celkově a zároveň vítězství v kategorii V1 si připsal Jakub Sklenář (IONTMAX) s časem 55:37 min. Nejrychlejší ženou byla Katrin Sásová z klubu SK Vyhlídka Šternberk, která protnula cílovou pásku s časem 1:04:44 h. Celkově druhá dorazila Radka Pospíšilová (Skialp DM) s časem 1:06:15 h a pro bronz si doběhla Kateřina Ondrušík (PaseKačka run) s časem 1:06:57 h. Ani tentokrát nechyběl závod štafet. Tu nejrychlejší letos sestavil klub Titan trilife, která závod zvládla za 1:07:57 h. Druhé místo brali borci z týmu Poprvé a napo… za čas 1:13:56 h a třetí štafetou v cíli byla Kos-tým s časem 1:15:32 h. Traťový rekord tak ani letos nebyl překonán a stále ho drží, už od roku 2013, pětinásobný vítěz závodu Jiří Klíma. Ten trať Morkovského chlapa zvládl za 51:09 min.