Olympijského Hulmena vyhrál David Pluhař

5.9.2024

Triatlonovou sezónu uzavřel na kroměřížsku Olympijský Hulmen. Za tropického počasí na start dorazilo celkem 94 jednotlivců a 7 štafet, kteří od 9 hodin vyrazili vstříc 1,5 kilometrům plavání, 40 kilometrům na kole a 10 kilometrům běhu. I tentokrát splnil roli favorita David Pluhař z klubu Brno Triatlon team, který celou trať zvládl za 1:58,34. Druhé a třetí místo pak patřilo pořadatelům z týmu ASPOT Hulín. Stříbrnou medaili získal s časem 2:03,03 Petr Veselský a bronz bral za čas 2:03,59 Václav Hošek. Mezi ženami zvítězila Katrin Sásová reprezentující klub SK Vyhlídka Šternberk s časem 2:19,59. Celkově druhá doběhla Alena Losertová (Zapro team) s časem 2:25,55 a třetí místo patřilo Adéle Anderlové (Titan trilife) s výkonem 2:26,23. Nejrychlejší štafetou pak byl Krok sport Tým, který dorazil do cíle za celkové 2:12,41. Zároveň už jsou známy i finální výsledky moravského poháru. Celkové prvenství patří závodníkovi z AD teamu Václavu Klakurkovi, který uhájil prvenství z minulého roku. Druhé místo bral jeho týmový kolega Marek Svoboda a bronzovou příčku obsadil Václav Hošek (ASPOT Hulín). Ženskou kategorii ovládla Katrin Sásová (ŠK Vyhlídka Šternberk). Druhé místo patřilo Adéle Anderlové (Titan trilife) a třetí příčku brala Monika Anderlová (Titan trilife) za získaných 390,11 bodů.