Extrémně teplé počasí běžce neodradilo

27.6.2024

Stejně jako na mnoha místech ČR, tak i v Holešově, se 19. června běhalo pro dobrou věc – na oslavu mezinárodního olympijského dne. Jako v minulém roce tak i letos se do školních běhů zapojily MŠ a ZŠ z Holešova o okolí. Během dopoledne bezmála 1 500 dětí podpořilo olympijskou myšlenku.

Trať Olympijského běhu vedla krásným prostředím zahrady holešovského zámku. Olympijský běh je největší běžecká akce v ČR, který se koná od roku 1987. V Holešově tradičně běh organizuje SVČ TYMY Holešov za podpory města Holešova. V rámci T-Mobile Olympijského běhu běželo dětské tratě 60 m, 100 m, 500 m a 1000 m celkem 68 dětí. Do hlavního závodu na 5 km se zaregistrovalo celkem 98 běžců. Trať nakonec odběhlo 86 běžců a běžkyň.

V kategorii žen se na prvním místě umístila Nikola Novosadová s časem 22:40 min. Druhá byla Lenka Běhalová v čase 24:20 min. Mezi muži zvítězil Petr Kučera s časem 17:55 min. Druhý doběhl Vojtěch Bajer (18:32 min.) a třetí Martin Orlovský (20:08 min.). Mezi běžci byl také téměř 90letý Vladislav Knebl, který strávil na trati 44 minut. Mezi nejmladším a nejstarším účastníkem letošního hlavního olympijského běhu závodu byl osmdesátiletý věkový rozdíl.